Telefonní číslo

Tahle zprávička je důležitá pro všechny, co by pro mě měli nějakou důležitou zprávu, nebo se za mnou chystali na výlet. Od dnešního dne jsem přepnul sim kartu se svým českým číslem do udržovacího režimu (pro skauty na Erasmu, co používají STS, pro tuto možnost doporučuji tarif Profi na míru á 12,- na měsíc – můžete si jej nastavit pohodlně ve skautISu dokonce až v zahraničí) a české číslo budu dále využívat jen pro ověření bankovních transakcí, takže jej budu kontrolovat ne více než dvakrát do měsíce.

Moje britské číslo, na kterém jsem od nyní dostupný:

+44 7459103581

 

Tím končí důležitá zpráva, kurzíva níže je určená těm, co by si někdy chtěli zařizovat v Británii telefonní číslo.

 

Za normálních okolností si tyhle věci dost studuju před tím, než je pořídím, ale v Durhamu si pořád připadám (nevím proč) na míle vzdálen normálním okolnostem. A tak jsem na místo čtení recenzí prostě dneska na Society Faire (a priori určenému prezentaci univerzitních spolků, ale dostalo se tam i dost obchodníků, slevomakerů a jiných šarlatánů, takže jsem si chvílemi připadal jako na výstavě Země Živitelka) pořídil sim kartu virtuálního operátora Lycamobile. 

Když jí nabijete na 10 liber, máte na 30 dní k dispozici 500 volných minut a neomezeně dat i SMS v rámci UK (nemyslím si, že v Čechách existuje podobně výhodný tarif). To ale není všechno – protože je produkt orientován na zahraniční studenty, máte k dispozici i zahraniční hovory za solidní ceny. Do České republiky je to 5 pencí za minutu do pevných i mobilních sítí (což je krásná koruna padesát) a za hodně slušné ceny se spojíte i se zbytkem světa. Do Afhánistánu, Maďarska, Keni, Litvy, Maroka a Slovenska (neptejte se mě proč zrovna tam) se dovoláte jen za 1p/minuta.

Já ani za 10 liber nenabíjel. Nabil jsem jen za 5 (minimum), čímž jsem spadnul do nějakého jiného tarifního pásma, které už jsem na letáku nenašel (evidentně proto, že není tak výhodné), avšak co je pro mě nejdůležitější – je to tzv. Pay As You Go sim karta (u nás se jim myslím říká přednabité karty), což znamená, že tam těch 5 liber můžu mít třeba půl roku. A pak si v nejbližším TESCU koupit kupon za dalších 5. Na mezinárodní hovory dobře poslouží Skype a na to, a na těch pár věcí, co tu budu potřebovat (tu tam smska spolubydlícím, spolužákům či spolukolejníkům, občas nějaký ten hovor, až budu po Durhamu nahánět nějakého výletníka a v nouzi GPRS) to stačí přebohatě!

Odpověz

Můžete použít následující HTML tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>