Langdale Valley (Lake District) (DUHWS #3)

Longdale

Soudě podle toho, jak rychle se trip na Langdale naplnil a kolik lidí se tísnilo na waiting-listu, bude asi tato lokalitka mezi DUHWS oblíbená. A to i přesto, že jsme v autobuse za obě cesty strávili dohromady kolem pěti hodin. A vskutku.

Pravda, v začátku výletu jsme to moc neocenili – není moc hezký, když plní očekávání vyběhnete vysokej kopec proto, aby jste se stali integrální součástí mraku, byli mokří a neviděli dál než na 15 metrů. Ale po poledni nám do mraků pěkně zafoukalo a tak jsme mohli vidět, že jsme na horách a ne na exkurzi v mlíkárnách.

Krajina byla hodně podobná prvnímu výletu (Helvellyn je odtud vzdušnou čarou asi 15 mil). Mokřadla, prameny, potoky a říčky; spousta zelené a všudypřítomné ovce. Konečně jsem díky nim rozlousknul tu starou zlivskou floskuli:

Žiju si jako v pohádce,
když nechci nejdu do práce,
venku se pasou ovce
dělá si každá co chce.

Nechápu, jak jsem si tak dlouho mohl sedět na vedení. Odjezd nám zpestřilo čekání na jednu skupinu, která sešla do jiného údolí a dostala se do vážného maléru (skoro to vypadalo, že tam budou nocovat). Inu, nechoďte do hor bez kompasu, zejména v takový oblačnosti… Pár foteček přikládám.

3 komentářů k Langdale Valley (Lake District) (DUHWS #3)

  • Pávek Rejpal  napsal(a):

    Šlo by nějak změnit prohlížení tich obrázků? Pokaždý, když je zvětšim a chci na jinou fotku, tak se mi to hrozně podělá 🙂

  • Pávek Rejpal  napsal(a):

    No, tak 3.pokus byl již lepší, možná šlo o chybu na mé straně…. 😀

  • woreshack  napsal(a):

    Máš recht, ten ligthbox pro wordpress je nějakej posranej. Respektive první obrázek se z nějakýho neznámýho důvodu vždycky objeví jako media file a od druhýho dál je to v pohodě… Záhada. Až budu mít chvilku, kouknu se po něčem jiným…;-) Jo, Pávku, 4.12. hraje Sunderland x Chelsea…. Přijedeš?

Odpověz

Můžete použít následující HTML tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

one × five =