O Freshers‘ Flu

… slyšeli jste o tom někdy? Já taky ne. Než jsem to dostal. Až po tom jsem si všiml, jak neojedinělý fenomén to je. Tak neojedinělý, že má dokonce své wikipedické heslo. Podle Wikipedie je stiženo touto chorobou 90% fresherů (nových studentů) na britských univerzitách. Je údajně způsobena pestrou škálou patogenů, které si každý se svým ranečkem s buchtami ze světa přinesl, dále stresem (kterého během prvních týdnů vskutku není málo), no a za sebe dodávám, že špetkou soli na vrch toho všeho bude nefalšované britské počasí – dny, kdy proprší, tu střídají dny, kdy je jasno a teplo, že člověk může chodit v tričku.

…a tak jsem tento týden musel famfrpálový trénink vyměnit za postel. Jak z toho ven? Letem světem Internetem existuje plno rad. Mě zabral hektolitr zeleného čaje s citrónem a zázvorovým kořenem. A taky pořádnej spánek. Tak pořádnej, že jsem dokonce zaspal přihlašování na výlet s Walking Society, takže namísto víkendu ve Walesu budu muset asi na nějakou přiblblou helloweenskou párty, ale což, beru to jako daň za léčbu.

Závěrem český moudro, který platí i pro Freshers‘ flu: když na freshers‘ flu nasadíte léčbu, dostanete se z ní za sedm dní. Když ne, jste z toho venku přibližně za týden. Takže tak.

Odpověz

Můžete použít následující HTML tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

one × two =