O první britské medajli na ZOH

Jenny_Jones,_British_Snowboarder_from_Olympics_2014

(post byl 14.2. aktualizován, resp. v něm byl opraven omyl na pravou míru)

Jako tradičně jsme seděli po zápase v Brooks a jako tradičně koukáme na rugby a kecáme. Klucí se mě zeptali na českej rugbyovej tým. Jen krčím rameny a tak přišla na řadu wikipedia. Když se klucí dověděli, že české rugbyová reprezentace porazila Hong Kong 17:5, obdivně zahvízdali. Skoro se cítím zahanbenej, že to nevím. „U nás frčí jiný sporty,“ vysvětluju. „Jak znám Čechy jsou teďkon nalepený na obrazovkách a koukaj na zimní olympiádu.“ Tentokrát krčí rameny klucí. Jsou to všichni sporťáci, co vám z hlavy vystřihnou kdo střídal za koho a v kolikátý minutě v posledním zápase Totenhamu s Newcastlem, ale z jejich krčení rameny mám pocit, že kdyby nějaký strejdové nepřilíbili na olympiádě atentát, sotva by věděli, že nějaká zimní olympiáda vůbec je. Celou cestu domů o tom přemýšlím, proč to tak je… Sníh tu maj, led tu maj, kopce tu maj, tak proč je zimní sporty netankujou?

Doma jsem zapnul televizi a všechno začalo dávat smysl. Tahle roztomilá holčina vybojovala pro Británii historicky první (UPDATE 14.2. 2014 – OJ. Tohle Vořech samozřejmě přepísknul. Ta medajle sice byla britská, dokonce historicky první, ale pouze ve slopestylu…trošku tak sráží celou teorii implicitně vyplývající z tohoto postu. Británie má nakonec docela dost úspěchu. Představte si třeba, že mají zlatou z hokeje! Z roku 1936. Krásný co? Co se dá dělat. Vořech někdy rychlejc píše než přemejšlí) britskou medajli na ZOH. (A co má bejt, že je jenom bronzová). Třeba to mezi brity o zimní sporty vzbudí trochu zájem. Asi to tak fakt je, že v každé zemi frčí ten sport, v němž má ta země horká želízka v ohni. Ostatně, přiznejme si, kdo z nás se zajímal o rychlobruslení, než se odkudsi vylíhla Sáblíková?

6 komentářů k O první britské medajli na ZOH

 • Eda  napsal(a):

  až budeš říkat klukům o první jejich medaili, tak jim nezapomeň říct, že jí mají na úkor naší Šárky:( Serou mě sporty kde rozhodujou rozhodčí.

 • woreshack  napsal(a):

  No jo, máš recht… To na BBC nějak zapomněli zdůraznit…Hele popravdě, když vidím tu američanku, co má zlato, tak si říkám, že ty body holky nedostávaly jenom za slopestyle 😉

 • Eda  napsal(a):

  no nejsem si jistej jak moc se tomuhle sportu věnujou lesbičky, ale rozhodčí v ženský kategorii jsou jen ženský:P

 • woreshack  napsal(a):

  I see 🙂

 • Pávek  napsal(a):

  Ta je krásná!

 • woreshack  napsal(a):

  Je. Jestli umí hrát na housle, tak si jí jednou vezmu za ženu…

Odpověz

Můžete použít následující HTML tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

8 − seven =