Durhamské hospody – brief overview!

Durhamské hospody - brief overview!Čas mi protéká mezi prsty a tak zkusím ještě v posledních pár postech zvýšit kredibilitu a užitečnost tohoto blogu. Následující seznam kumuluje roční zkušenost a určitě by mohl pomoci jak výletníkům, tak studentíkům, co se budou potřebovat rychle zorientovat. Seznam není ani vyčerpávající ani obsáhlý…

Swan & Three Cygnets

V téhle hospodě na břehu Wearu se dají ochutnat snad všechny točené produkty pivovaru Samuel Smith a to za ceny na Anglii nevídané – pinta tu začíná na 1.30 (!). Sednete si vždycky – hospoda se rozkládá ve dvou patrech a nehledě na roční dobu je v provozu venkovní posezení. Zavírají velmi promptně – i za cenu, že by vás měli vymést koštětem.

Hild & Bede College Bar

Asi můj nejoblíbenější studentský bar, především pro svůj nízký práh – pro vstup nepotřebujete znát žádný kód ani se nemusíte prokazovat Campus kartou. Kulec, fotbálek, piánko, na všechno z toho se dá hrát. Kromě klasickejch studentskejch piv za ceny kolem 1.80 (Red Stripe, Kronenburg, Carlsberg) tu točí taky Staropramen Praha 5. Navíc při cestě na Gilesgate.

Castle College Bar

Určitě nejkrásněji umístěnej studentskej bar – přímo v hradním podzemí. Největší zážitek je tam jít po formálu, kdy se najednou do podzemí nahrnou studentíci v hábitech a dávaji hábitům a s ním i celé té akademické kultůře pěkně na frak.

Hatfield College Bar

Do Hild&Bede nebo do Castlu zajděte, když si chcete popovídat s přáteli. Pokud ale chcete vidět pravý studentský bar s řvoucí hudbou a opilými lidmi, Hatfield bude ta pravá volba. Sportovní eventy (a Doctor Who) se promítají na plátno. Přál bych vám vidět, když se kolem dvanácté fandí Philu Taylorovi, legendárnímu šipkařovi. Samozřejmě ze záznamu.

The Water House

Až budete mít plný zuby studentskejch barů, a budete chtít vidět hospodu, kam chodí vaši lektoři, jděte tam. Je to tam plný chemiků a antropologů (nikdy jsem nepřišel na to proč). A nejkrutější věc je točenej Budvar 12. Stojí asi 4.60 a servírujou ho ve sklenici na nožce. A největší sranda je, že chutná úplně stejně jako ten, co točí v Metráči do plastovejch kelímků. Fakt!

Bishop’s Mill

Tak do týhle hospody jsem zabloudil dost často v pátek, když jsem měl nějakou návštěvu. Totiž, každý pátek – pěkná porcička Fish & Chips s alkoholickým drinkem dle vlastního výběru za krásných 5.50 nebo tak nějak. Servírujou až do jedenácti nebo dokud jim nedojde.

New Inn

Tuhle hospodu ve vaší akademické kariéře budete asi jen těžko míjet. Je totiž přímo naproti Bill Bryson Library. Spousta vědátorů si tam odskakuje vyzvednout nějakou tu dobrotu, aby měli čím drobit nad klávesnicí. Spoustu vědátorů se tam taky chodí regulérně namazat, když už věda nenabízí uspokojivé odpovědi. Každé úterý živý jazz!

Shoes

Týhle hospodě jsem svýho času říkal „extended livingroom,“ protože jsem se mnohdy ani nepřezouval z pantoflí, abych si tam došel na pintu, a pořád jsem tam chytal internetovej signál od nás z domova. Pokud by někdo dělal antropologickej výzkum o britských hospodách, pak musí jít do Shoes. Žádný rušivý vlivy mezinárodních studentů – všechno britský jak poleno. Bingo, pubquiz, šipky, turnaji v dominu, pyžamový párty. Věkovej průměr v hospodě nezřídkakdy přes 60.

Queens head

Další Gilesgateská perla. Narozdíl od Shoes tu taky výborně vaří a maji tu pool.

North Bailey Tour

A na závěr tip na takovou legraci – North Bailey je ulička v centru, v níž je naakumulováno hned několik College barů – jmenovitě (z jihu) St Cuths, St Johns a St Chads. Asi inspirací těmi jmény světců, skoro každý večer se najde partička, co se vydá na pouť po North Bailey, aby zdolali všechny zdejší bary. Když do toho zapojíte nedaleký Hatfield a Castle a v každým baru si dáte dvě pinty, můžete si pak do katedrály dojít pro razítko, že jste přežili North Bailey (kecám).

Tagy:  

Odpověz

Můžete použít následující HTML tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

nine − 1 =