TESCO tipy #3

Tesco tipy #3Dalších 5 TESCO tipů, jak přežít; nestrádat a přitom neutrácet…

1. TESCO Everyday Value

Je lety kapitalismu ozkoušeno, že zboží ve výši očí upoutá nejvíce. V nich se taky nachází zboží se žlutými či červenými cenovkami  „v akci,“ které člověk koupí už jen proto, že normálně je dražší, ale když je zrovna dnes ten šťastný, proč ho nekoupit…? (kdo z nás jim na tenhle jednoduchý trik neskočí). Zkuste se však někdy podívat třeba do výši kotníků. Najdete tam zboží, který je dokonce levnější než to, co je právě v akci. Podobně jako má třeba Billa výrobky Clever, má Tesco v Anglii spodní regály obsazené zboží značky „Tesco Everyday Value“ v nepoutavých obalech. Pro zkušené nakupující asi objev ameriky, ale mně celkem dlouho trvalo, než jsem spodním regálům začal důvěřovat. Rozdíl v kvalitě těchto výrobků od těch značkových je přitom zanedbatelný. Trik je v tom, že prostě neplatíte za značku (za bilbordy, televizní reklamy a PR experty). Včera jsem neodolal a vyzkoušel TESCOEverydayValue čokoládu. Stála 30p, tedy třikrát méně než druhá nejlevnější čokoláda a desetkrát méně než Milkááá, svou jemností tě lááákááá… A pochutnal jsem si na ní jstejně ako na jakékoliv jiné mléčné čokoládě.

2. Sausages a klobásy

Zavřete oči a představte si klobásu. Hmm? Co vidíte? Tvrdou, tmavou, lehce pikantní, uzenou čabajku? A sbíhají se vám sliny? Tak si jich do Anglie vezměte pytel, protože jinak se vám po nich bude stýskat. Tady se totiž pod pojmem sausage rozumí masová směs ve střívku, ovšem neuzená! A těch tu mají skutečně výběr (viděl jste někdo něco takového v Čechách?) Uzené klobásy (smoked sausages) tu sice taky mají, ale v celém obřím TESCU všehovšudy dva typy, v oddělení TESCO Tuzex a za jednu nožičku zaplatíte asi tak 4 libry. I z těch neuzených se dá docela dobře vařit. Ale to víte. Klobása je klobása. Ono vůbec se nedá říct, že by  v Anglii byl mega výběr uzenin. Takové to, když přijdete k lahůdkám a nevíte, co si vybrat za salám. Taky je na druhou stranu pravda, že Anglie nikterak výrazně nevévodí ve statistikách výskytu rakoviny tlustého střeva. A že tu statistku vedeme my s Maďary může být určitě jen zajímavá náhoda.

3. Meal deal £3

Člověk by si myslel, že podobné rady ani nemusíte dávat, že vás na ně samy navedou TESCO instruktivní plakáty. Ale ne všechny návštěvy, co jsem tu měl, si toho všimly…Takže pro jistotu: Tesco vám dá multibuy slevu na 3 věcičky – lunchmeal (a vybírat je z čeho), nějakou sladkou tyčinku a láhvinku vody. Za to všechno zaplatíte 3 libry. Úspora je to mnohdy zajímavá, stačí vyhledat jídla s příslušným symbolem. Do styku můžete přijít i s dalšími multibuy slevami, jako TESCO Finest Dinner for 2, kde si za 10 liber odnesete předkrm, hlavní chod, dezert a  ještě láhvinku vína. Stačí koukat.

4. Discover your Poundland!

O Poundworldu, kouzelném obchodě, kde všechno stojí právě jednu libru, jsem psal již v posledních TESCO tipech. Úplně náhodou jsem objevil ještě jeden podobný kouzelný obchod, dokonce v centru města. Říká si Poundland. Jídlo za zajímavý ceny je samozřejmostí. Jako bonus tam najdete i papírnictví za zajímavý ceny (v průměru 5x levnější než v papírnictvích ve městě) nebo třeba věci pro domácnost (čistící prostředky, žárovky, šrouby, šroubováky… ).

5. Čaje

Čajů jsem tu vypil už ohromnou hromadu. Tak jen pár mých tipů na ty nejlepší: pokud víte (a oceníte), že černý čaj není pořád jeden a ten samý černý čaj, ale že existuje Earlgray, Darjeeling, Ceylon, Assam a další, vyzkoušejte TESCO *Finest collection. Často se díky multibuy selvám dostanete za cenu okolo 2 liber za 125g. Ze zelených se nejvíce osvědčil ten od britské firmy Clipper (dělají ho na 100 způsobů, pure je prostě pure!). Stejná firma dělá naprosto delikátní Organic White tea. Vše v TESCU za ceny přijatelné. A v úplně nenápadném obalu je v sítích Sainsbury k dostání fairtradový Rooibos. K tomu jsem jenom přičuchnul a běhal mi mráz po zádech…

Pokračování příště…

Odpověz

Můžete použít následující HTML tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

thirteen − eight =