Jak na torrenty ve Velké Británii…aneb tip za všechny prachy!

Torrenty a jak na ne v UK

Občas se prostě stane, že nutně potřebujete nějaký soubor, který je na celém širém internetu dostupný pouze přes distribuční protokol torrent. Ve Velké Británii můžete mít ale často smůlu – vláda totiž pro britské IP adresy blokuje stránky jako Piratebay, Torrentz, Kickass.to, které jsou pro stažení torrentů často nezbytné…

…existuje hodně způsobů, jak tuhle zeď obejít. Třeba placené či free VPN a proxy servery. Popravdě jsem nezkoušel. Zato jsem ale objevil řešení, proti kterému se zdá facka jako šachová partie Kasparova s Deep Blue.

Británie totiž může soudním příkazem blokovat adresy, na nichž se tu tam objeví ilegální data, ale rozhodně nemůže zablokovat službu Google Cache Browser, kterou budete znát lidově jako „Google Archiv.“ A to je výborná příležitost, jak se za zeď dostat rychle, bez placení, stahování a nastavování. Jak tedy postupovat?

1) Napište do googleu jméno souboru, co potřebujete stáhnout a za něj kouzelné slůvko „torrent.“

2) Máte-li štěstí, objeví se na prvních stránkách vyhledávání relevantní odkaz, který vás povede na jednu z blokovaných torrent sites.

3) Když kliknete na odkaz přímo, objeví se echo „This site has been blocked.“ Když však kliknete na kouzelnou šipku za odkazem a v dropdown menu kliknete na „Archiv“ (zrovna tak, jak je to na obrázku výše), zobrazí se vám stránka, jak jí zachytila Googlecache. I s odkazem na torrent.

4) Stáhnete torrent a otevřete ve svém oblíbeném torrent klientu.

To je všechno, lidičky. Podobně funguje se stránkou filestube.com, což může být také užitečný zdroj pro vyhledávání souborů. Good luck!

Upozornění: na Torrent sites se mohou nacházet data, na něž se mohou vztahovat autorská práva třetích stran. Stažení takovýchto souborů je v Británii (jako všude jinde) trestné… (a určitě v žádném případě nic nestahujte přes torrenty z univerzitních sítí DU Wireless nebo Eduroam…to byste z Bradavic mohli vyleťet dřív, než byste řekli famfrpál).

Jeden komentář k Jak na torrenty ve Velké Británii…aneb tip za všechny prachy!

  • Tmk  napsal(a):

    like

Odpověz

Můžete použít následující HTML tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

13 + thirteen =